הגיע הרגע שלא האמנתם אי פעם שיבוא, אתם עומדים להציע נישואים לבחירת לבכם. עד כמה שתמיד הבטחתם לעצכם לא לטבול ברומנטיזציה וקיטש אתם לא מצליחים לעצור את תחושת ההתרגשות חסרת המעצורים לנוכח המאורע. כל מחשבותיכם נתונות לתכנון מעמד הצעת האירוסין בזמן שאתם משתדלים לשים בצד את החלק הקשה עבור רוב הגברים- בחירת טבעת אירוסין. כיצד תעברו את מסע בחירת טבעת האירוסין בהצלחה:

דעו את עולם הטבעות!

על פי המסורת בתרבות המערבית במאה השנים האחרונות, הצעת נישואין צריכה להיעשות באמצעות טבעת אירוסין עשויה מזהב ומשובצת ביהלום, זאת בניגוד לטבעת הנישואין שעל פי היהודים צריכה להיות עשויה מזהב ללא שיבוץ של אבנים. כאשר תחפשו טבעת יהיה עליכם להכריע על איכות הזהב ואיכות היהלום שתבחרו אשר ישפיעו כמובן על מחיר הטבעת. הזהב נמדד על פי הקרט- מידת הטהר של הזהב שנעה לרוב בין תשע לעשרים וארבע קרט- זהב טהור. הקרט משפיע על היוקרה של הטבעת אך גם על עמידותה ולכן מומלץ לא לבחור בטבעת בעלת מידת הקרט הנמוכה ביותר. מדד נוסף לזהב הינו צבעו: זהב, וורוד או לבן (צבע כסוף). צבע הזהב הקלאסי הוא היקר ביותר אך הבחירה שלכם תלויה בסופו של דבר בטעמכם.

היהלום נמדד על פי ארבעה גורמים: צלילות, ליטוש, צבע: לבן או צבעוני ולבסוף משקל. יחידות המידה הקיימות הינן D-Z כאשר מדובר ביהלום לבן כאשר D הוא המובחר ביותר ו1-6 ביהלומים צבעוניים כאשר 1הוא המובחר ביותר.

בחירת מידה

סוגיה קשה המלווה גברים רבים המבקשים להפתיע את בחירת לבם ולבחור לה טבעת אירוסין הינה כיצד ניתן לקבוע את מידת הטבעת שלה. המצב הפשוט ביותר הינו כאשר האישה נוהגת לענוד טבעות. במצב כזה כדאי לקחת טבעת אחת לדוגמא. אם אין לה טבעת תוכלו לנסות למצוא אמתלה שבשלה עליכם למדוד את אצבעה. ואם זה נראה לכם שקוף מדי נסו לברר זאת דרך חברה או פשוט להמר- תמיד אפשר לתקן את הטבעת.

בחירת עיצוב

כדי שטבעת האירוסין לא תהיה בחירה חד פעמית, חשוב שתנסו להתאים את הטבעת לטעמה של בת זוגתכם. אל תלכו שבי אחר הרצון להמם אותה אלא נסו לקלוע לטעם שלה כדי שהיא תהנה לענוד את הטבעת. כאשר בוחרים עיצוב חשוב לקחת בחשבון את עמידותה של הטבעת. לרוב שיבוץ מספר רב של יהלומים קטנים הינו עמיד פחות מאשר שיבות של יהלום אחד גדול.

לא לשכוח

אם אתם רוצים ללכת לפי המסורת עד הסוף על תשכחו את הפרטים הקטנים: נהוג שהגבר יענוד את טבעת האירוסין לאשה על הקמיצה, (האצבע הסמוכה לזרת) של יד שמאל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
1
שלחו לנו הודעה
היי,
שלחו לנו הודעה נשמח לעזור