אתם ניצבים בפני רגע מיוחד מאוד בחייכם בו אתם עומדים לבקש נישואין מבחירת לבכם. רגע זה הינו רגע מרגש ומיוחד, רגע המלא שאלות, פחדים ושמחה. בתוך כל הבלבול הזה עליכם להשלים שתי משימות חשובות: תכנון מעמד ההצעה ובחירת טבעת אירוסין. מדריך קצר זה יסייע לכם בכל הנוגע לבחירת טבעת האירוסין.

המסע האישי

החלק הראשוני בבחירת הטבעת הינו מסע אישי בו אתם מנסים בכל כוחותיכם לאתר את הטבעת שבחירת לבכם תאהב, את הטבעת שאתם מרגישים שהיא ולא אחרת יאה להצעת הנישואין. בתוך מסע זה ישנם כמה שאלות שעולות:

בחירת עיצוב הטבעת: אתם הולכים לראות בזמן הקרוב עשרות אם לא מאות של טבעות עם דוגמאות שונות וחיתוכים שונים, אם יהלומים כאלו ואחרים בצבעים כאלו ואחרים. מרבית האנשים ובמיוחד גברים אשר לא מורגלים בבחירת תכשיטים מוצאים את עצמם חסרי אונים ברגע זה. אתם וודאי מכירים כבר את בת זוגכם ויודעים את טעמה האישי בתכשיטים, בחנו באיזה צבע התכשיטים שהיא עונדת והתאימו את צבע הזהב לצבע האהוב עליה. אם היא אוהבת תכשיטים גדולים ובולטים בחרו יהלום גדול, אם היא אוהבת תכשיטים עדינים בחרו יהלומים קטנים. בסופו של דבר הכי חשוב שתלכו עם תחושת הבטן והיא וודאי תוביל אתכם למקום הנכון.

שאלת המידה: מרבית הגברים מבכרים להפתיע את האישה בהצעת האירוסין, לכן הם אינם משתפים אותה בשלב בחירת הטבעת. כתוצאה מכך נוצרת שאלת מידת הטבעת. אם יש לה טבעות בבית, בחרו טבעת שלה וקחו אותה עמכם לחנות. אם לא אז תוכלו לשער, במידה והטבעת לא תתאים, לרוב יהיה ניתן לשנות את המידה בחנות.

המסע אל נבכי הזהב והיהלומים

לצד המסע האישי אתם תחוו כניסה אל עולם של מושגים שכנראה לא שמעתם עליהם בחייכם. יהיה עליכם לקבל החלטות שונות בנוגע לזהב וליהלומים, החלטות שישפיעו על מחיר הטבעת שתקנו ואיכותה. החלטות אלו מתחלקות לשלוש תחומים: זהב, יהלומים ושיבוץ.

זהב: ישנם שלושה גווני זהב: זהוב, וורוד ולבן. גוון הזהב עשוי להשפיע על מחירו של הזהב כאשר לרוב הזהב הזהוב הוא היקר ביותר אך אין זה כלל אצבע. בחרו את גוון הזהב על פי טעמה של בת זוגכם. החלטה נוספת לגבי הזהב קשורה לקרט. הקרט מייצג את מידת הטוהר של הזהב, כלומר את אחוז הזהב במתכת. בתכשיטים מידת הקרט נעה בין 9-24. מומלץ לא לבחור טבעת של 9 קרט משום שהיא לרוב פחות עמידה אלא לבחור טבעת העומדת על 12 קרט או יותר.

יהלומים: ארבעה דברים ישפיעו על מחיר היהלום: צבעו, איכות הליטוש שלו, מידת הצלילות שלו ומשקלו. הבדלי המחירים יכולים להיות גדולים אך פערי היופי לעיתים אינם ניכרים לעין. בחרו יהלום על פי טעמכם האישי אך הקפידו להתבונן בו ולראות שאין בו פגמים בולטים.

שיבוץ: מחירי הטבעות משתנים בהתאם לעבודת השיבוץ ואיכות העיצוב. מה שחשוב לדעת הוא שלרוב, לא משנה כמה השיבוץ איכותי, שיבוץ של יהלום אחד גדול הינו הרבה יותר עמיד משיבוץ של יהלומים רבים קטנים.

אולי יעניין אותך – קטלוג טבעות יהלומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
1
שלחו לנו הודעה
היי,
שלחו לנו הודעה נשמח לעזור