טבעת יהלום. לא סתם היהלום הוא החומר הכי חזק בטבע. יהלום נותן משמעות לטבעת ובכלל לכל תכשיט מבחינת היוקרה שלו, היופי וכן גם מבחינת ההשקעה… המאמר הבא הולך לדון בחומר הזה שמשפיע על הטבעת מכל הבחינות. טבעת יהלומים, מה יש בה?

קודם כל חשוב לדעת כי היהלום  בצורתו הגולמית הוא שקוף. שינויים במבנה שלו משנים את צבעו. השינויים האלה שגורמים לצבעים כמו חום צהוב אדום על גבי היהלום הם למעשה פגמים. לכן מלטשים יהלומים. מחיר היהלום נקבע לפי מידת הניקיון שלו (השקיפות שלו), הגודל שלו ואיכות הליטוש. היהלום הוא אוצר טבע והנחשב ביותר מבין כל אבני החן המוצעות.

סוגים שונים של טבעת יהלום

הצורה הידועה והנפוצה ביותר של יהלומים משובצים על טבעת היא היהלום הלבן הנוצץ. הן הנמכרות ביותר כטבעות אירוסין. בשל הטוהר שהן משדרות. אבל נשים בעלות טעם ייחודי ושונה מהרגיל, או אם הטבעת יהלום לאו דווקא אמורה לייצג טבעת אירוסין, בוחרות בטבעת יהלום כחול, יהלום שחור אפילו יהלום ורוד. מחירי יהלומים צבעוניים הם גבוהים מאוד אך גם מעידים על דירוג היהלום. אמנם היהלום בצורתו המקורית ביורת הוא שקוף, אבל ניתן למצוא בטבע גם יהלומים צבעונים והם נדירים יותר. צבע היהלום נקבע לפי סרגל דירוג שנקרא abc  . כאשר האות d   מסמלת את הצבע הכי שקוף של היהלום.

 

כשאנחנו באים לבחור טבעת יהלום חשוב שנקפיד על מספר כללים.

אחריות – האחריות על היהלום צריכה להינתן גם על היהלום עצמו וגם על עבודת השיבוץ שלו.

האם החנות המוכרת היא חברה בבורסת היהלומים – בורסת היהלומים מאגדת המון שרותים הניתנים לעוסקים בתעשיית היהלומים. יחד עם זאת לבורסה יש כללי פיקוח על התוצרת. אם החנות חברת בורסה זה מעיד לא רק על טיב הטבעת אלא גם על עלותה. היות וכל הגורמים ליצירת הטבעת מרוכזים תחת הבורסה, חברי הבורסה נהנים מעלויות ייצור נמוכות יותר. מי שחבר בורסת היהלומים יציג בפני לקוחותיו תעודה המעידה על חברותו.

ברורים קודמים – אם ביקורות על החנות מעידות על התביעות אחריות רבות סימן שהצורף אתו החנות עובדת הוא לא צורף מקצועי. אם היה צריך לשבץ יהלום שנפל מהטבעת, סימן שטכניקת השיבוץ שלו לא איכותית. גם זה מעיד על טיב טבעת יהלום .

רכישת טבעת יהלום טומנת בחובה השקעה לא קטנה, ראוי שנדע על מה משלמים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
1
שלחו לנו הודעה
היי,
שלחו לנו הודעה נשמח לעזור