טבעת אירוסין מזהב צהוב או טבעת אירוסין מזהב אחר? שוק הטבעות והתכשיטים בכלל התרחב ומציע זהב במגוון סוגים. זהב צהוב, זהב לבן וזהב אדום. הצבע הכי טבעי הוא זהב צהוב. מה ההבדלים בין סוגי הזהב, ובכלל אם בוחרים טבעת אירוסין מזהב צהוב, מספר דברים שכדאי שנדע לגביה.

אז זהב לבן, זהב אדום הם תערובת מתכות שונות אשר משוות לטבעת את צבעה. זהב לבן זהו ערבוב של זהב וכסף אשר מקנה את הצבע הכסוף לטבעת אך למעשהף הטבעת עשויה מאחוז מסוים של זהב טהור ואחוז מסוים של כסף. את שיעור הזהב הטהור בטבעת אנחנו מודדים ביחידות קארט.

טבעות אירוסין מזהב צהוב הן למעשה טבעות עשויות זהב טהוא בלבד והן ישקלו 24 קראט.כאשר מציעים כל תכשיט עם זהב 24 קארט, ז"א שהתכשיט הוא עשוי זהב בלבד. נדיר למצוא טבעות אירוסין 24 קארט כיוון שכשהטבעת עשויה מזהב טהור בלבד, היא רכה מאוד ולא ניתן לשבץ עליה שום אבן חן או יהלום. לעירבוב המתכות האחרות עם הזהב מקנה לטבעת האירוסין גם קשיחות ועמידות. טבעות אירוסין מזהב צהוב בדרך כלל יכילו 75% זהב טהור והיתר מתכות אחרות אלה טבעות 18 קארט שנחשב לשיעור גבוה של זהב טהור בטבעת. טבעות 14 קארט הן כוללות 60% זהב טהור.

בחירת טבעת אירוסין זהב צהוב

לרוב בעולם נמכרות לאחרונה יותר ויותר טבעות מזהב לבן. אך בכל זאת מרגישים במגמת עלייה במכירת יותר טבעות מזהב צהוב בגלל תחושה של חזרה לאופנת וינטאג'. מכאן שגם עיצוב הטבעת עצמה משתנה בטבעות אירוסין זהב צהוב.

.המחיר של טבעת אירוסין זהב צהוב אינו שונה בהרבה מטבעות אירוסין זהב לבן כי מצד אחד הליך יצירת טבעת זהב לבן או אדום הוא מורכב יותר אבל מצד שני ככל שהסגסוגת כוללת יותר קראט (משקל הזהב הטהור גדול יותר) , גם לזה השפעה ניכרת על המחיר.

לסיכום, בחירת טבעת אירוסין זהב צהוב צריכה להיות מושפעת אך ורק מטעמה של האישה, האמורה לענוד את הטבעת בתדירות יומיומית, כי מבחינת היוקרה וההשקעה בטבעת אין הבדל בין זהב צהוב לטבעות זהב לבן או אדום.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
1
שלחו לנו הודעה
היי,
שלחו לנו הודעה נשמח לעזור