יש הרבה מה לדעת ולקראת מה להתכונן כאשר מארגנים אירוע חשוב כמו חתונה. צריך להכיר את נותני השירות הדרושים, מה סדר הפעולות באירוע, מה חשוב ואסור לוותר עליו ומה נתון לשיקול דעתם של החתן והכלה. כאשר בוחרים להינשא על פי הכללים של ההלכה היהודית יש כמה חוקים שצריך לדעת עליהם ולהתכונן לקראתם, בעיקר טקס הקידושין שמתקיים מתחת לחופה. מדובר במעמד מאד מרגש שנדרשת הכנה מקדימה לקראתו וכך אף אחד מבני הזוג הנרגשים ממילא לא מופתע ושניהם יודעים בדיוק מה עומד לקרות ומה המטרה של כל מילה, ברכה או פעולה שהם מבצעים.

החלק של הטבעת בטקס הקידושין

לטבעת הנישואין יש חלק מהותי בטקס הקידושין והרבה חשיבות ניתנת לה. כל דבר שקשור בטבעת במהלך הטקס נבחר בקפידה והוא מסמל או מייצג משהו אחר משמעותי ובעל עומק רב. הטבעת צריכה להיות שווה פרוטה והעד שנוכח אף הוא מתחת לחופה מטעמם של החתן והכלה יעיד על כך, טבעת נישואין לאישה צריכה להיות צנועה, עדינה ויפה ללא עיטורים או שיבוץ של יהלומים ואבני חן .

על איזו יד עונדים את טבעת הנישואין?

החתן יענוד אותה על האצבע המורה של יד ימין של הכלה שלו מתוך מחשבה על ירושלים, כדבר הפתגם אם אשכחך ירושלים. לאחר הטקס תוכל הכלה להעביר את הטבעת לכל אצבע אחרת שעליה היא תרצה לענוד אותה, כך אכן עושות כל הנשים.

מה לגבי הטבעת של החתן?

כיום כלום רבות מעוניינות אף הן להעניק טבעת לבן הזוג האהוב שלהן ביום המשמעותי והמהותי עבור שניהם. חתנים רבים בוחרים מבעוד מועד טבעת נישואין לגבר אך לא עונדים אותה אלא אחרי טקס החופה. על פי ההלכה היהודית אין אפשרות שהכלה תענוד את הטבעת על אצבעו של החתן והיא יכולה לעשות זאת לפני שייכנסו שניהם אל מתחת לחופה לאחר התייעצות עם הרב. במידה והם יחליטו להיצמד לכללי ההלכה, הרי שמיד אחרי החופה בהיותו גבר נשוי כדת וכדין – יוכל החתן לענוד בעצמו על האצבע שלו את טבעת הנישואין שבחר לפני האירוע. הטבעת תלווה אותו בשגרה החדשה שלו כגבר נשוי ותהיה איתו בכל זמן ובכל מקום.

חשיבות הטקס וההקפדה על היד הנכונה

ללא ספק הרב שנמצא תחת החופה עם בני הזוג יכין אותם לקראת מה שעומד לקרות, מה עליהם לומר או לעשות וכמובן מתי. כדאי מאד, במעמד זה לשאול את הרב את כל השאלות שקשורות בפעולות המבוצעים תחת החופה, לרבות אודות הסמלים הקשורים בטבעות, הברכות שנאמרות, שתיית היין וכל מה שהם היו רוצים להבין בטרם יעשו כפי שמתבקש על פי כללי הטקס. חשוב מאד להבין את המשמעות של היד שבה עונדים את הטבעת, שכן הטבעת תלווה את הכלה כאישה נשואה לכל מקום ובמשך כל שעות היממה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
1
שלחו לנו הודעה
היי,
שלחו לנו הודעה נשמח לעזור