טבעת משובצת יהלומים

אחת המתנות שנשים (ולא רק נשים) תמיד ישמחו לקבל היא תכשיטים, בכל הזדמנות ולכול אירוע. לתכשיטים יש קסם מיוחד הנובע מעצם היותם יפים, נוצצים, מתאימים לכול עונה וניתן למצוא אותם במחירים מגוונים. כשהתכשיטים גם יקרים, זו מתנה שמשמחת עוד יותר, וכשמדובר על יהלומים, כאן כבר יש הצהרה וכוונות רציניות.

התינשאי לי?

אחד האירועים שבהם התכשיט הוא מסורת ותיקה ומקובלת הוא הצעת הנישואין. טבעות אירוסין כוללות לרוב אבני חן או יהלומים, ובני הזוג משקיעים מחשבה רבה בבחירת הטבעת שכן זוהי הצהרת כוונות לעתיד משותף. טבעות יהלומים הן תכשיט שהוא גם נכס וגם קישוט. נשים בדרך כלל ממשיכות לענוד אותן שנים רבות לצד טבעת הנישואין, ואף מעבירות אותן מדור לדור. התכשיטים האלה אינם יקרים בגלל מחירם, שיכול להיות שווה לכול כיס, אלא בשל היותם בעלי משמעות רגשית גדולה. המסורת שבה תכשיטים אלה משובצים באבני חן, ביהלומים או בשניהם גם יחד אינה ידועה, אך אין ספק שהיא הופכת את האירוע הזוגי להרבה יותר משמח ומעוצב. בניגוד לתכשיט הניתן במעמד הצעת הנישואין, לטבעות הנישואין יש כללים ברורים לגבי העיצוב על פי המסורת, ולכן עליהן להיות נטולות אבנים, חלקות, מזהב, מכסף או מפלטינה.

יהלומים לנצח

טבעת משובצת יהלומים היא בדרך כלל חלומה הגדול של כול אישה. יש בכך עוצמה זוהרת, ידיעה שמדובר באבן היקרה בעולם, שהיא נדירה, עמידה ובעיקר בעלת הצהרה המעידה על הנתינה של תכשיט כזה. כשרוצים לרכוש תכשיט, ניתן תמיד לבחור מקולקציה קיימת במבחר עצום של אפשרויות, אך ניתן גם לבחור טבעות יהלומים מעוצבות שאותן אפשר להזמין לפי סוג האבנים, גודלן, צורת העיצוב, סוג המתכת ועוד. זאת ועוד, גם כשמדובר ביהלומים, ישנם סוגים רבים ואפילו צבעים שונים שערכם נקבע על פי קריטריונים ברורים ובין־לאומיים.

עיצוב שמשדר יוקרה

בחירת גודל היהלום לשיבוץ בתכשיט הוא השלב הראשון שיקבע את עיצובו. את הגודל קובעים על פי שקילת האבן, אך השווי שלה כולל פרמטרים נוספים שאותם בודקים אנשי מקצוע המתמחים ביהלומים. ליהלום יש דרגות של ליטוש, קשיות, ניקיון ושקיפות. את כל הפרמטרים האלה בוחנים לפני השיבוץ בתכשיט.

השאלה איך משבצים יהלום לטבעת כוללת ידע מקצועי רב, כדי לוודא שהאבן שנבחרה תתאים לעיצוב, תבלוט מספיק, תשתלב ותהיה נוחה לשימוש. יש לבחור לא רק את גודל האבן שאותה רוצים לשבץ, אלא גם את צבעה. תמיד כשמדובר על יהלומים, נדמה שיש סוג אחד שצבעו שקוף, אך למעשה ישנם צבעים שונים שביניהם, צהבהב, כחול, שחור וורוד, שלכול אחד מהם סגנון, שווי ועיצוב שונה המתאים לצבע מתכת שונה.

איך תדעו שבחרתם איכות?

כמו בכול תחום, כשמדובר על נושא מקצועי וגם יקר, חשוב לפנות למקצוענים שניתן לבטוח באיכות המוצרים שלהם. על אחת כמה וכמה כשמדובר בתכשיטים יקרים. ליהלומים יש תעודות זהות, הכוללות את הפרטים והמאפיינים שלהם.

טבעת משובצת יהלום 1 קראט היא תכשיט יוקרתי ומרשים, וחייבת להיות מלווה בתעודה גמולוגית שכוללת את פרטי האבן היקרה ומעידה על כך שנבדקה על ידי מומחים מקצועיים באמצעים טכנולוגיים המיועדים לכך.

גם טבעת משובצת יהלום 0.5 קראט צריכה להיות בעלת תעודה כזאת המעידה על טיבה ותכונותיה. קראט היא יחידת המשקל לזהב, לאבני חן ויהלומים, אם כי ישנם מאפיינים שונים לכול קבוצה. אבני חן משדרות יוקרה רבה, וניתן למצוא אבני חן בצבעים מרהיבים של אדום, כחול, ירוק, סגול וורוד המגיעות בגדלים שונים, שאותן משבצים בתכשיטי זהב וכסף. וכמובן שניתן לשלב אבני חן ויהלומים יחדיו לתכשיט מרהיב ויוקרתי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו לנו הודעה
1
שלחו לנו הודעה
היי,
שלחו לנו הודעה נשמח לעזור